2009.02.07 – Oslo – Odznaczenie dyrektora Romualda Iwanow Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Odznaczenie dyrektora Romualda Iwanow Medalem Komisji Edukacji Narodowej (Oslo 07.09.2009)

7 lutego 2009 przyniósł ze sobą dwa jakże ważne wydarzenia dla życia Polskiej Szkoły Sobotniej. W tym dniu Pan Romuald Iwanow, wieloletni  dyrektor  i zasłużony nauczyciel naszej szkoły, podczas krótkiej uroczystości na auli w Rustad skole otrzymał z rąk Ambasadora RP w Oslo Pana Wojciecha Kolańczyka Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Odznaczenie to, nadawane jest przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Pan Romuald Iwanow został w ten sposób wyróżniony za swoją wieloletnią działalność, którą przyczynił się do promowania i szerzenia kultury polskiej za granicą.

W uroczystości brał udział Konsul Generalny RP Pan Marek Pędzich

Drugim ważnym wydarzeniem była promocja książki “POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA im. Jana Pawła II , 20 lat w służbie Polonii i Polski“, na której obecny był sam autor prof. dr hab. Edward Olszewski oraz redaktor prowadzący Pani Justyna Brylewska z Wydawnictwa Adam Marszałek, w którym książka została wydana.

Książka zawiera między innymi opis uroczystego koncertu z okazji 20-lecia Polskiej Szkoły Sobotniej im. Jana Pawła II, który miał miejsce 31 maja 2008, ponadto odnajdziemy w niej 20- letnią historię szkoły wraz listą nauczycieli, którzy pracowali w szkole na przestrzeni 20 lat. Atutem książki są kolorowe zdjęcia, które niewątpliwie zwiększają jej atrakcyjność. Książkę wraz z autografem autora w cenie 100 NOK można było nabyć tuż po uroczystości.

Marta Kleniewska
Rzecznik Prasowy Szkoły